Jaunbūve Rīgas vēsturiskajā centrā: Zirgu iela 14

10.06.2020
All news

Iepazīstinām ar projektu Vecrīgas sirdī – Līvu laukumā, kura tapšanā piedalījāmies arī mēs, HL Studija. Ēka projektēta piecos stāvos, kuras pirmajā stāvā mājvietu plāno rast restorāns, augstākos stāvus atvēlot biroja telpām (skatiet galerijā zemāk).

Citējot projekta autora, biroja ”Vincents Arhitektūra” stāstījumu par fasādes konceptu:

Fasāžu kompozīcijas pamatā ir stingri ritmiskā plānojuma reprezentācija un dialogs ar apkārtējās apbūves raksturu – vēsturisko apbūves mērogu un tradicionālajiem materiāliem. Dialogs risināts neofunkcionālisma formās, dominējot izsmalcinātai vienkāršībai, dabisku toņu atturībai un augstai arhitektonisko detaļu kultūrai.

 

Jaunbūve ietver divu veidu Aile Grupa koka-alumīnija sistēmas

  • COTO-62 fasāžu sistēmas—logus un durvis—ar sabiezinātiem profiliem (tā padarot iespējamu fasādes akmens plākšņu stiprināšanu);
  • ALTO Nova-12 atsevišķi stāvošie logi un ALTO Nova-7 salokāmi bīdāmā sistēma;

un četrdaļīgas, no alumīnija veidotas salokāmi bīdāmās durvis. Kopumā, šī projekta ietvaros, stiklotās konstrukcijas sasniedz 250 m2 lielu laukumu.

Lai izveidotu nepārtrauktu fasādes izskatu, starpstāvu pārsegumā COTO-62 koka-alumīnija fasāžu sistēmas tika veidotas ar krāsotiem stikliem. Galvenās ārdurvis rotā pēc individuāla pasūtījuma ražots dizaina lielrokturis.

Koka-alumīnija stiklotās konstrukcijas projektā

Image 1 of 9