Ko ņemt vērā, izvēloties flīzes vannas istabai?

21.01.2022
Visi jaunumi

Flīžu salona “HL Studija” speciālisti iesaka izvērtēt trīs būtiskus aspektus, kas palīdzēs nonākt līdz piemērotāko flīžu izvēlei kvalitatīvai un ilgmūžīgai vannas istabai. Šajā rakstā iepazīstināsim ar galvenajām niansēm, ko ņemt vērā, izvēloties flīzes vannas istabai!

 

1. Nosakiet vēlamo dizainu un stilu

Ņemot vērā, ka flīžu dizaina piedāvājums ir ļoti plašs, iespējams atrast piemērotas flīzes jebkurai gaumei un stilam. Sākot no mūsdienīgi askētiskām flīzēm līdz bagātīgi rotātām vēsturisko stilu, piemēram, jūgendstila un Art Deco, flīzēm. Šī brīža tendenču vidū ir dabīgo materiālu interpretācijas – īpaši betona un akmens iedvesmoti dizaini – kas atspoguļo gan pēdējo gadu Latvijā un Eiropā populāro, vēsi pelēko toņu paleti, gan arī iezīmē aktualitāti nākotnē – materiālus izvēlēties smilšu un bēšā toņu gammā. Pirms pārvērtību veikšanas, būs īpaši vērtīgi atrast un apkopot tādas vannas istabas iedvesmas references, kas uzrunā tieši Jūs – izskatot žurnālus, Pinterest, Instagram u.c. platformas. Tas palīdzēs vizualizēt Jūsu redzējumu par ideālo vannas istabu un labāk saprasties ar konsultantu, dizaineri, darbu veicējiem.

 

2. Ņemiet vērā flīžu pielietojumu

 

Dažādām vannas istabas virsmām ir atšķirīgas prasības tām paredzēto flīžu funkcionalitātei. Piemēram, sienu apdarei iespējams izmantot jebkura materiāla un virsmas flīzes, taču grīdas apdarei piemērotas būs tieši akmens masas flīzes – pateicoties to izturībai un ilgmūžībai. Akmens masas flīzes vannas istabai ieteicams izvēlēties matētas, ar pretslīdes koeficientu, kas nav mazāks par R9.

 

3. Apsveriet specifiskas nianses interjerā

 

Svarīgi ņemt vērā dažādas nianses telpā, kas var mainīt flīžu izskatu un vēlamo koptēlu. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ieteicams jau flīžu salonā izveidot moodboard (iedvesmas kolāžu), kas apvieno flīzes ar citiem plānotajiem materiāliem telpā – santehnikas virsmu paraugiem, stikla un koka detaļām, ja tādas paredzētas, lai iegūtu izpratni par iegūstamo rezultātu. Tāpat jāņem vērā arī telpas apgaismojums – tā iespaidā, izvēlēto flīžu tonis var mainīties. “HL Studija” salonā Rīgā flīzes iespējams aplūkot gaismas studijā, kurā novieto flīzi un variē ar dažāda siltuma apgaismojumu. Ja iespējams, iesakām konkrēto flīzi apskatīt reālajā telpā – salona flīžu paraugu aplūkojot sagaidāmajā apgaismojumā un paredzētajā novietojumā.

 

HL Studija” pieredzējušie speciālisti ar prieku gaidīs Jūs flīžu salonos Rīgā un Liepājā, lai piemeklētu atbilstošākos apdares materiālus Jūsu ideālajai vannas istabai.-->