HL Studija: 7 flīžu dizaina aktualitātes premium klases interjeram

03.11.2023
Visi jaunumi

Flīzes ir viens no populārākajiem un universālākajiem materiāliem premium jeb augstas klases interjeru veidošanai. Tās ir izturīgas, elegantas un pieejamas dažādos dizainos, krāsās un formātos. Bet kādas ir jaunākās tendences flīžu pasaulē? Kas, plašajā piedāvājumā, ir pats labākais no labākā un atbilst augstākajiem kvalitātes standartiem? Lai uzzinātu atbildes uz šiem jautājumiem, mēs, HL Studija komanda, apmeklējām Cersaie 2023 – starptautisko flīžu un santehnikas izstādi, kas norisinājās pasaules dizaina šūpulī, Itālijā. Šajā rakstā atklāsim septiņas flīžu dizaina aktualitātes, kas iedvesmos jūs radīt mūsdienīgus augstākās klases interjerus, kuros iekļauts pats labākais no flīžu pasaules!         

1. AKMENS UN TRAVERTĪNS

Nemainīgi aktuāls ir un paliks akmens, tādēļ akmens dizaina flīzes gadu desmitiem būs spējīgas ‘’dzīvot’’ jebkurā interjerā. Vienu īpašu akmens veidu, kā tuvākajos gados būtiskāko, mūsu galvenie zīmoli noteica jau pirms pāris gadiem, nupat tendencei pievienojoties un sekojot arī citiem interjera zīmoliem. Tas ir – travertīna dizains. No mazas flīžu mozaīkas līdz milzīgām, lielformāta flīžu plāksnēm 3×1.5m izmērā, kas var apdarināt pilnīgi visas interjera virsmas. Travertīns un tā interpretācijas ir ideāli piemēroti, lai radītu greznu, izsmalcinātu izskatu interjerā un arhitektūras risinājumos.

Travertīna dizains tiek augstvērtīgi atspoguļots akmens masas flīzēs, tā sniedzot plašu tā pielietojamību, salīdzinot ar atveidojamo materiālu – dabīgo travertīnu. Lai arī skaists un iedvesmojošs, dabīgais materiāls viegli uzsūc neiztīrāmus traipus, tādēļ prasa īpašu apstrādi un uzturēšanu ik pēc pāris gadiem. Tādējādi dabīgajam materiālam, tehnisko īpašību un kopšanas ziņā, nākas piekāpties akmens masas flīzēm, no travertīna aizgūstot un flīzēs ietverot labāko – tā arhitektoniski izsmalcināto izskatu un pamatīgo izturību.  

2. KONTRASTU PASAULE:
MINI UN MAXI, SPILGTS UN VĒL SPILGTĀKS

No iespaidīgajām lielformāta flīzēm līdz mazām flīzēm, kuras atgādina roku darbu – šobrīd ir aktuāli tieši šie divi virzieni. Lielais paliek vēl lielāks, mazais – vēl smalkāks un autentiskāks. Spilgtais kļūst vēl drosmīgāks un spīdīgais – vēl spožāks!

< Marmora dizaina lielformāta flīzes | Grīdas/sienas flīzes ar roku darba efektu >

Itāļu zīmolu veidotās lielformāta flīzes būs ideāli piemērotas monolīta, mūsdienīgi augstvērtīga izskata radīšanai. Mazās flīzes, kas atspoguļo agrāko laiku ar rokām radītās keramikas tradīcijas, interjeram sniegs īpaši oriģinālu raksturu un mājīgu noskaņu.

Šī tendence ir interjera dizaineru un arhitektu paradīze, jo mūsdienās flīzes pieejamas tik neredzēti plašā krāsu, dizainu, formātu gammā, ka tās kļūst par izcilu mediju savu sapņu piepildīšanai.


3. DIŽCILTĪGA KOKA IZSKATS, FLĪŽU TEHNISKAIS SNIEGUMS

Koka dizaina flīzes ir lielisks veids, kā jebkurai telpai pievienot koka siltumu un skaistumu bez nepieciešamības uztraukties par materiāla ekspluatācijas īpašībām. Tehnoloģiju attīstība ļauj ar katru gadu flīzes ražot vēl līdzīgākas kokam, vēl lielākos izmēros kā jebkad. Īpaši izceļams ir Atlas Plan – speciālo lielformāta flīžu virsmu ražotāja – riekstkoka nažfiniera atveidojums 3×1.5m izmēra flīzēs. Flīzēs tiek perfekti atveidota autentiskā koka tekstūra, tajā pat laikā nodrošinot izcili vieglu kopšanu un iespēju to iekļaut mitrajās telpās vai vietās ar lielu noslodzi.

Tāpat, papildu lielformāta flīzēm, kas piemērotas sienām, grīdām un speciāliem virsmu risinājumiem, arvien populārāki kļūst arī citi koka atveidojumi flīzēs – dekoratīvās koka līstes, lieli koka dēļi, parketa dekoratīvie elementi u.c.

4. PASAULES ARHITEKTU UN DIZAINERU PIESKĀRIENS

Interjerā ienest pasaules labāko dizaina speciālistu klātbūtni un paaugstināt īpašuma vērtību – vieni no ieguvumiem, izvēloties pasaulslavenu arhitektu un dizaineru biroju izstrādātas flīžu kolekcijas. Starp šāda veida kolekcijām, šogad izstādē īpaši mirdzēja šīs divas: 

  • Zaha Hadid Architects veidotā dekoratīvā flīžu mozaīka zīmolam Atlas Concorde:

Marmora dizaina kolekcijas Marvel Meraviglia mozaīku izveidē, arhitekti iedvesmojušies no Romā veidotajām Comatesque stila mozaīkām. Flīžu mozaīkas dizains simbolizē attīstību, metamorfozi. Apvienojumā ar dažādu marmora veidu interpretāciju mozaīkas gabaliņos, tā veido ekskluzīvu un konceptuālu mākslas darbu, piemērotu iekļaušanai luksusa klases interjerā.             

  • Itāļu modes dizainera Guillermo Mariotto izstrādātā kolekcija LUCE (zīmols Ariostea):

Metāla dizaina flīzes, kas veido unikālas gaismas spēles, ir lielisks veids, kā telpā ienest glamūra pieskārienu. Flīzes, kas uzbur plūstošo zīda un lamé audumu efektu kā no dārgākajiem modes ateljē, pieejamas vairākās krāsās un izmēros (paraugi jau pieejami HL Studija salonā).

5. BETONS UN AKMENS MONOLĪTUMS

Betona dizaina flīzes ir un būs cieņā kā pie mums, tā visā pasaulē. Vienīgā atšķirība – to vizuālais efekts kļūst vēl monolītāks, viendabīgāks, tā kalpojot par tīru un skaistu audeklu. Uz šāda fona, gadu desmitiem spēs ‘’mirdzēt’’ dažnedažādi interjera elementi un stili. Starp aktuālajiem toņiem joprojām ir neitrālie un pelēkie, tiem pievienojoties arī terakotas un zemes iedvesmotajiem toņiem.

6. 3D UN FLĪZES AR IZTEIKTU FAKTŪRU

3D flīzes ir unikāls un ekstravagants veids, kā telpai piešķirt īpašu raksturu. Itāļu flīžu zīmoli piedāvā 3D flīzes dažādās krāsās un dizainos. Starp tām mūsdienās aktuālākās ir flīzes neitrālos toņos, ar smalku līniju vai ģeometrisko formu faktūru.

7. AUGSTVĒRTĪGS UN ATBILDĪGI RAŽOTS MATERIĀLS

Mēs esam pārliecināti, ka mūžam aktuāla būs augstākā kvalitāte ikvienā niansē un tehnoloģiski attīstīts produkts. Šie principi veidos augstvērtīgu un ilgmūžīgu interjeru, kas kalpos gadu desmitiem! Esam uzskaitījuši trīs īpašības – iespējas “pacelt” interjeru nākamajā kvalitātes līmenī, apdares materiālu izvēlē. Starp šādiem, mūsdienās būtiskiem principiem ir:

  1. Augstvērtīgas, inovatīvas ražošanas tehnoloģijas (piemēram, antibakteriāli pārklājumi, flīzes, kuras attīra gaisu telpā u.c.)
  2. Dizaina kvalitāte un daudzveidība (īpaši svarīga marmora un akmens dizaina flīzēs – vienai flīzei ir vismaz 4 dizaina veidi jeb “faces”, lai reālistiskāk atveidotu dabā pieejamo materiāla daudzveidību)
  3. Ražošanas ciklā un produkta izveidē ievēroti ekoloģiskās ilgtspējas principi (tostarp arī flīzes no otrreiz pārstrādātiem materiāliem).


Ieskaties!

Augstas kvalitātes flīzes, kuru sastāvā 40% ir otrreiz pārstrādātie materiāli, ražotas ar atbildību pret dabu un ar īpašu tehnoloģisku uzlabojumu – antibakteriālu pārklājumu.

Marazzi Carácter
(pieejamas uzreiz, noliktavā)

Marazzi Poster

Marazzi Plaza-->