Terases izveide, izmantojot pacelto grīdu sistēmu

29.05.2021
Visi jaunumi

Veidojot terases, arvien biežāk, īpaši dizaineru vidū, tiek izvēlēts mūsdienīgs risinājums – pacelto grīdu sistēma. Tā apvieno balsta sistēmas elementus un biezas akmens masas flīzes, kurām piemīt izcilas, mainīgiem laikapstākļiem piemērotas, īpašības. Uzziniet kā uzstādīt šādu terasi, noskatoties video:

Paceltās flīžu grīdas sistēmas priekšrocības:

  • Vienkārša, ātra uzstādīšana bez līmes un šuvotāja,
  • Uzstādot terasi nelīdzenā vietā, to iespējams nolīmeņot ar balstu palīdzību,
  • Flīzes var viegli demontēt un atkārtoti izmantot citviet,
  • Zem grīdas viegli paslēpt caurules un elektroinstalāciju, saglabājot iespēju tām viegli piekļūt,
  • Grīdu kopšana ir vienkārša. Flīzes būs noturīgas pret skrāpējumiem, traipiem, un Latvijas mainīgo laikapstākļu ietekmi.

Minēto tehnoloģiju Latvijā un pasaulē īpaši iemīļojuši privātmāju īpašnieki un īrnieki, kā arī sabiedrisku ēku dizaineri, jo šādi veidotās atpūtas zonas ir viegli demontēt, pārvietot un uzstādīt atkārtoti. Speciālie balsta elementi, terases konstrukcijas pamats, ir plaši pielāgojami – ņemot vērā vietu un vēlamo rezultātu. Balsti pieejami maināmos augstumos no 18 līdz 1120 mm, ar statisku vai koriģējamu slīpumu (šādi pašlīmeņojošie balsti derēs konstrukcijas izvietošanai uz nelīdzena pamata).

Atbilstošas flīzes terases grīdai

Veidojot grīdu, iesakām izmantot izturīgas akmens masas flīzes, ne mazāk kā 20mm(2cm) biezumā, ar augstu pretslīdes koeficientu (atbilstošu lietošanai ārā), turklāt tādas, kas ir izturīgas pret salu un citu laikapstākļu ietekmi. Tās var papildināt ar dažādiem aksesuāriem – sietu un cinkotām metāla plāksnēm, tā paaugstinot terases izturību.

TOP3 pieprasītākās flīzes pacelto grīdu izveidei terasēm:

  1. Boost White (Atlas Concorde) 120x120cm (1)
  2. Mystone Ceppo Di Gre20 (Marazzi) 80x80cm (2)
  3. Mystone Pietra Di Vals20 (Marazzi) 40x120cm (3)


-->