Projekta stāsts: CTB uzņēmumu grupas birojs Liepājā

09.10.2019
Visi jaunumi

Liepāja – pilsēta, kurā dzīvo vairāk nekā 80’000 iedzīvotāju, un kas, ar šaurajām alejām, katedrālēm un smailajiem jumtiem, veido Austrumeiropas pilsētu tradicionālo šarmu. Tosmarē, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritorijā, slejas CTB galvenā mītne, kas ir viens no vadošajiem uzņēmumiem inženierbūves jomā.

Jaunās biroju ēkas būvniecība, kas paredzēta arī divu citu māsu uzņēmumu darbinieku izmitināšanai, ir daļa no plašāka pārmaiņu redzējuma, kas pēdējos divos gados palīdzējis uzņēmumam atjaunot un modernizēt savu korporatīvo tēlu.

Arhitektūras projekts, kas ietver itāļu rūpnīcas Atlas Concorde akmens masas flīžu klājumu, aptver kopējo platību 1,753 m2 un ļauj saskatīt ekspresionisma iezīmes – māksliniecisku kustību, kas popularitāti ieguva 20. gadsimta sākumā (galvenokārt Vācijā) un iemiesojās dažādu mākslas izteiksmju veidos, kā atbilde uz naturālisma un impresionisma stiliem.

Formu, krāsu un materiālu apvienojums – elementi, kas definē ekspresionisma arhitektūru – ir skaidri identificējami CTB biroju ēkas modernajos un neregulārajos trijos stāvos. Tie izbūvēti, izmantojot monolītu, raupji atveidņotu betonu, Kalifornijas riekstu koka paneļus un to kombināciju ar stikla konstrukcijām.

Drosmīgi, enerģiski un niansēs bagātīgi, Atlas Concorde flīžu virsmas saplūst interjera koptēlā, radot unikālu sinerģiju starp estētiku un pārliecību par uzticamību . Tādā veidā, saknēs latviskā uzņēmuma telpās tiek ienests akmens radītais zemes spēks, pateicoties ārkārtīgi reālistiskai flīžu dizaina imitācijai. Dzīslojums, krāsu nokrāsas un nevienmērīgā pigmentācija – sīkumi, kas izdaiļo interjeru, un – saskaņā ar ekspresionistu pārliecību – tādā veidā tiek radīta telpas noteikta, bezkompromisa personība.

Jaunās CTB ēkas telpu iekārtošanai tumšajā Coke tonī, dažādos formātos tika izvēlēta H&L Studija piegādātā Brave akmens imitācijas flīžu kolekcija.

 

(Avots: AtlasConcorde.com)-->